sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Tarihte bir ilk: Prens Charles, Kraliçe Elizabeth’in yerine geçti

Tarihte bir ilk: Prens Charles, Kraliçe Elizabeth’in yerine geçti
duyarlı resimler

İngiltere Parlamentosu’nun resmi açılış törenine katılamayan Kraliçe Elizabeth’in yerini bu yıl oğlu Prens Charles doldurdu. 59 yıl aradan sonra tarihte ilk defa parlamentonun açılışını Kraliçe Elizabeth yapmadı.

‘Epizodik hareketlilik sorunları’ yaşamaya devam eden Kraliçe Elizabeth, bu sene Parlamento’nun resmi açılış törenine katılamadı. 59 yıldan sonra ilk defa Kraliçe Elizabeth’in katılamadığı bu törende, açılış konuşmasını en büyük oğlu Galller Prensi Charles yaptı.73 yaşındaki Prens, Kraliçe Elizabeth törene katılamadığı içn parlamentonun açılış konuşmasını ilk defa gerçekleştirmek zorunda kaldı. Törende kendisine Prens William ve eşi Camilla eşlik etti.Buckingham Sarayı, “Kraliçe, epizodik hareketlilik sorunları yaşamaya devam ediyor ve doktorlarına danışarak, istemeyerek parlamentonun açılışına katılmamaya karar verdi” bildirisinde bulunmuştu.Kraliçe Elizabeth’in oturması gereken yere temsilen tacı yerleştirildi. Prens Charles, eşi Camilla ve Prens William’ın eşliğinde parlamento açılış konuşmasını yaptı.Kraliçe Elizabeth en son 1963 yılında bu törene katılamamıştı. 59 yıl sonra ilk defa açılış konuşmasını kendisi yerine oğlu Prens Charles gerçekleştirdi.
İşte törenden görüntüler….Kraliçe’nin tahtaki 70.yılını kutlayan Platin Jübile etkinliğine katılıp katılmayacağı ise hala merak konusu. Bir süredir sağlık problemleriye mücadele eden Kraliçe’nin etkinlikteki balkon konuşmasına Meghan Markle ve Prens Harry’nın katılmayacağı açıklanmıştı.

5
Cevap bırakın

Sohbet Girişi

Kategoriler

Popüler Yazılar