sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

ÖSYM duyurdu: Covid-19 testi pozitif olanlar sonuç raporuyla sınava girebilecek

ÖSYM duyurdu: Covid-19 testi pozitif olanlar sonuç raporuyla sınava girebilecek

Sohbet Girişi

 
 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), Covid-19 testi pozitif olan adayların sonuçlarını gösteren raporla sınava girebileceğini açıkladı.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını sürecinde ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda, “Covid-19 Kapsamında Ulusal Sınavlarda Alınması Gereken Önlemler” doğrultusunda gerekli önlemler alındığı ve adayların HES kodu bilgisiyle sınavlara başvuru yapmaları sağlanarak sınavların uygulandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge doğrultusunda HES Kodu uygulamasına son verilmesi dolayısıyla ÖSYM tarafından yapılacak sınavlara yönelik başvurularda da adaylardan HES kodu bilgisi alınmadığı kaydedildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Bu kapsamda, Başkanlığımızca gerçekleştirilecek olan sınavlarda, sınav günü Covid-19 pozitif durumu devam eden adayların, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi’nden edinecekleri Covid-19 pozitif durumlarını bildirir karekodlu laboratuvar sonuç raporunun bir dökümünü sınav günü, atandıkları sınav binası girişindeki görevlilere teslim etmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların, sınav binasında sadece Covid-19 pozitif durumu olan adaylar için hazırlanan yedek sınav salonlarında sınava alınmaları sağlanacaktır.”

KaLpSizZz 53
Cevap bırakın