sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

İngiltere Savunma Bakanı Wallace yarın Türkiye’ye geliyor

İngiltere Savunma Bakanı Wallace yarın Türkiye’ye geliyor
duyarlı resimler

SON DAKİKA HABERİ: İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’ın yarın Türkiye’ye geleceği duyuruldu. Bakanın Türk yetkililerle yapacağı görüşmelerde, Ukrayna’daki gelişmeler başta olmak üzere ikili ve bölgesel konuların ele alınacağı açıklandı.

Son dakika haberi! İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Türkiye’ye geliyor.

Wallace, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın davetlisi olarak yarın Ankara’da olacak.

Milli Savunma Bakanlığı’nda törenle karşılanacak Wallace ile Akar baş başa görüşecek, heyetlerarası görüşmelere başkanlık edecek.

Görüşmelerde, Ukrayna’daki gelişmeler başta olmak üzere ikili ve bölgesel savunma güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularının ele alınması bekleniyor.

BRÜKSEL’DE ÜÇLÜ TOPLANTI YAPILMIŞTI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15 Haziran’da NATO Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında, Ukrayna ve İngiltere savunma bakanları ile üçlü toplantıda bir araya gelmişti.

Akar, İngiltere Savunma Bakanı Wallace ve Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov arasındaki görüşmede, bölgesel savunma ve güvenlik konularında bilgi alışverişinde bulunuldu, Ukrayna’daki son gelişmeler ele alınmıştı.

Bu kapsamda, Ukrayna limanlarında bekleyen tahıl yüklü gemilerin, güvenli bir şekilde ülke dışına çıkarılması, A400M uçaklarının Türkiye’ye emniyetle ulaşımının sağlanması konuları da görüşülmüştü.

NTV EKİBİ YANGIN BÖLGESİNDE

2
Cevap bırakın