sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Dünyanın en uzun köpeği ile tanışın: Zeus

Dünyanın en uzun köpeği ile tanışın: Zeus
duyarlı resimler

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı, Danua cinsi Zeus’un dünyanın yaşayan en uzun köpeği olduğunu onayladı. Ayaklarından omuzlarına 104,6 cm uzunluğa sahip iki yaşındaki yavru her gün 12 kase köpek mamasıyla besleniyor.

ABD’de yaşayan Danua cinsi bir köpek, Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın yaşayan en uzun köpeği olarak taçlandırıldı. ABD’nin Teksas eyaletindeki Bedford’dan iki yaşındaki Zeus, ayaklarından omuzlarına 104,6 metre boyuyla dünyanın en uzun köpeği oldu.Boyu veterineri tarafından ölçülüp onaylandıktan sonra, Zeus resmen rekorun sahibi oldu. Sahibi Brittany Davis, Zeus adında bir Danuaya sahip olmayı her zaman hayal ettiğini ve erkek kardeşi daha sekiz haftalıkken köpeği ona verdiğinde  çok mutlu olduğunu söyledi.Davis, Başlangıçta onun iriliği konusunda endişeli olmasına rağmen, kısa sürede Zeus’a bağlandığını belirterek, “Onu aldığımızdan beri büyük bir köpekti. Bir yavru için bile çok iriydi, kocaman pençeleri vardı” dedi.Zeus’un beslenmesini  her gün 12 kase  köpek mamasının yanı sıra ara sıra sahanda yumurta ve çubuk mama oluşturuyor.Diğer taraftan, kahverengi ve gri tüylere sahip dev Zeus artık yerel bir ünlü haline geldi. Davis, onunla birlikte sokağa çıktığında  büyük bir ilgi ve ikramlarla karşılaştığını söyledi.Davis, “En sık duyduğumuz yorumlar ‘Vay be, bu bir at!’, ‘Ona binebilir miyim?’ veya ‘Eğeri var mı?’ şeklinde “Bütün bu soruların cevabı ise  ‘hayır’” dedi.American Kennel Club’a göre, Danuaların soyu Orta Çağ’daki nav köpeklerinden geliyor. Ayrıca,diğer köpeklerden daha kısa bir ömre sahip olma eğilimindeler.
Geçen yıl, Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en uzun köpeği olarak kutlanan Danua cinsi  Freddy, 8 yaşında öldü. İngiltere, Essex’te yaşayan köpek, ayaktan omuzlarına 103,5 santimetre uzunluğuna sahipti. Arka ayakları üzerinde dururken ise 226 santimetre uzunluğa sahipti.Ayrıca, Guinness’e göre, şimdiye kadar kaydedilen en uzun köpek de  aynı zamanda Zeus adında bir Danua idi. 111,8 santimetre boyundaydı.

6
Cevap bırakın

Sohbet Girişi

Kategoriler

Popüler Yazılar