sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki diplomasi temasları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki diplomasi temasları

Sohbet Girişi

 
 

NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Brüksel’de liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Zirve öncesi Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşen Erdoğan daha sonra İtalya Başbakanı Draghi, Estonya Başbakanı Kallas ve İngiltere Başbakanı Johnson ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün NATO Olağanüstü Liderler Zirvesi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel’de ikili temaslarda da bulundu. İlk randevusu Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’laydı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MACRON İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’la bir araya geldi.

NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında bir araya gelen iki liderin NATO Karargahı’nda basına kapalı gerçekleşen görüşmesi 50 dakika sürdü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İTALYA BAŞBAKANI DRAGHİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’de düzenlenen NATO Olağanüstü Liderler Zirvesi’nin ardından İtalya Başbakanı Mario Draghi ile görüştü.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de NATO Olağanüstü Liderler Zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zirve sonrası İtalya Başbakanı Mario Draghi ile görüştü. Görüşmeye iki ülkenin temsil heyeti de eşlik etti.

ERDOĞAN-KALLAS GÖRÜŞMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında Estonya Başbakanı Kallas ile bir araya geldi.

Estonta Başbakanı Kallas, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu. Erdoğan ile görüşmesinde NATO’nun daha fazla caydırıcılığına olan ihtiyacı ve Ukrayna’ya desteği ele aldıklarını belirten Kallas, “Ukrayna uzun vadeli yardımımıza ihtiyaç duyuyor. Bu bağlamda Türkiye’nin çabalarını takdir ediyorum.” ifadesini kullandı.

Kallas ayrıca Türkiye’ye (NATO misyonu çerçevesinde) Polonya’da bulundurduğu güçlerinin varlığıyla bölgenin güvenliğine sağladığı katkı nedeniyle teşekkür ettiğini vurguladı.

ERDOĞAN-JOHNSON GÖRÜŞMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile b,r araya geldi. Görüşmeye iki ülkenin temsil heyeti de eşlik etti.

Görüşme sonrası açıklama yapan Johnson, “Türkiye’nin şu anda (Ukrayna’ya destek noktasında) yaptığı en önemli katkılardan biri bence çok değerli olduğunu düşündüğüm (Bayraktar) TB2’lerdir” dedi.

KaLpSizZz 49
Cevap bırakın