sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uzaydaki uydu sayımız 10’a yükselecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uzaydaki uydu sayımız 10’a yükselecek
duyarlı resimler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Yerli ve milli gözetleme uydumuz İMECE’yi 2023’ün Ocak ayında, Türksat 6A’yı da 2023’ün ortalarında uzaya fırlatıyoruz. Uzaydaki uydu sayımız 10’a yükselecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni”ne konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Türksat 5B’nin uzay yolculuğu 19 Aralık 2021’de başladı. Uzay deyince tek anladıkları çocukluklarında seyrettikleri uzay filmleri olan vizyonsuzlara kötü bir haberimiz daha var.

”İMECE’Yİ 2023’ÜN OCAK AYINDA, TÜRKSAT 6A’YI DA 2023’ÜN ORTALARINDA UZAYA FIRLATIYORUZ”

Türk mühendislerince geliştirilen yerli ve milli gözetleme uydumuz İMECE’yi 2023’ün Ocak ayında, Türksat 6A’yı da 2023’ün ortalarında uzaya fırlatıyoruz. Uzaydaki uydu sayımız 10’a yükselecek. Başlattığımız dijital seferberlik ile yapay zekadan siber güvenliği kadar yenilikçi teknolojilerin tamamında ülkemizi öncü bir konuma taşıyoruz. Milli Uzay Programı ile ülkemizin tıpkı kara, deniz ve hava sahalarındaki menfaatleri gibi uzaydaki çıkarlarını da savunmak namus borcumuzdur.

”TURKISH AIRLINES DEĞİL TÜRKİYE HAVA YOLLARI YAZACAĞIZ”

Ülkemizi uluslararası alanda ‘Turkey’ olarak kullanılan ismini ‘Türkiye’ye çevirerek sembolik bir adım attık. Artık ‘Turkey’ yok ‘Türkiye’ var. Uçaklarımızın gövdesine de Turkish Airlines değil Türkiye Hava Yolları yazacağız.

”FİBER ALTYAPIYI DA KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Fiber altyapının önündeki engelleri hızla kaldıracağız. Böylece ülkemizi 5G’ye hazır hale getirmiş olacağız. Fiber altyapıyı da kısa sürede tamamlayacağız.”

4
Cevap bırakın