sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rize-Artvin Havalimanı, hava yolu ulaşımında alınan mesafenin sembolü

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rize-Artvin Havalimanı, hava yolu ulaşımında alınan mesafenin sembolü
duyarlı resimler

Rize-Artvin Havalimanı’nın açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bu havalimanının sıradan bir yatırım olmadığını belirterek ”Dünyada deniz üzerinden inşa edilen toplam 5 havalimanı bulunuyor. Rize-Artvin ile birlikte ikisi ülkemizdedir” dedi. 2022 yılı yaş çay alım fiyatlarını açıklayan Cumhurbaşkanı, ”Bu yıl yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73’ün üzerinde bir artışla 6 lira 70 kuruşa kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatını da yüzde 130’un üzerinde bir artışla 30 kuruşa çıkarıyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılış töreninde konuştu.

Rize-Artvin Havalimanı, Türkiye’nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen 2’nci, dünyanın ise 5’inci havalimanı olma özelliğini taşıyor.

”ÜLKEMİZDEKİ HAVALİMANI SAYISINI 57’YE ÇIKARDIK”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Eser ve hizmet siyasetimizin son örneği bu havalimanı. Bu havalimanımız sıradan bir yatırım değildir. Dünyada deniz üzerinden inşa edilen toplam 5 havalimanı bulunuyor. Rize-Artvin ile birlikte ikisi ülkemizdedir. Ülkemizdeki toplam havalimanı sayısını 26’dan 57’ye çıkardık.

”5 YILDA TAMAMLANDI”

5 yılda yaklaşık 4,4 milyar liralık yatırımla tamamlandı.

”BU ESER HAVA YOLU ULAŞIMINDA ALINAN MESAFENİN SEMBOLÜ”

Türkiye’nin kalkınmada özellikle de hava yolu ulaşımında son 20 yılda katettiği mesafesinin sembolü olarak gördüğüm bu eser ne dağ ne denizlerin bizim hizmet azmimizin önünde duramayacağının işaretidir.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Yalanın, iftiranın, çarpıtmanın kol gezdiği bir iklimde ülkemizi geleceğine hazırlıyoruz. Bugünkü sıkıntıları da biz çözeceğiz. Tek vaatleri Türkiye’yi her şeyi ile eskiye döndürmek.

YAŞ ÇAY ALIM TABAN FİYATI BELLİ OLDU

2022 yılı yaş çay alım fiyatlarının müjdesini paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz yıl kilogramda 3,87 liraydı bu yıl yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73’ün üzerinde bir artışla 6 lira 70 kuruşa kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatını da yüzde 130’un üzerinde bir artışla 30 kuruşa çıkarıyoruz. Kilogramı 7 liradan fabrikaya verebilecekler.”

3
Cevap bırakın

Sohbet Girişi

Kategoriler

Popüler Yazılar