sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 22 Mart 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 22 Mart 2022 güncel altın kuru fiyatları

Sohbet Girişi

 
 

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 22 Mart 2022 güncel çeyrek altın, gram altın ve ons altın fiyatları…

Yatırımcıların Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle küresel büyümedeki riskleri değerlendirdiği ortamda altın fiyatları geriledi.

Ons altın Avrupa’da savaşın başlamasından bu yana 1.900 doların üzerinde tutunuyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından 913 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.469 lira, Cumhuriyet altını da 6.153 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise 1.913 dolardan işlem görüyor.Rusya-Ukrayna savaşı fiyatlamalar üzerinde etkili olmaya devam ederken, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasındaki şahin tutumu da emtia fiyatlarında oynaklığı artırdı.

Fed Başkanı Jerome Powell, dün yaptığı konuşmada gerekmesi halinde mayısta 50 baz puanlık faiz artırımına gidebileceklerini aktarırken, gelecek toplantılar için de 50 baz puanlık faiz artışlarına kapıyı açık bıraktı.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde dün yaptığı açıklamalarda Avrupa ve ABD ekonomilerinde ekonomik toparlanmanın farklı safhalarda olduğunu belirterek, ECB para politikalarının Fed para politikası ile uyumlu olmayacağına işaret etti.

Analistler, bugün ECB Başkanı Lagarde ve Fed yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra Euro Bölgesi’nde cari işlemler dengesi ve ABD’de Richmond Fed imalat endeksinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.910 doların destek, 1.970 doların direnç konumunda olduğunu söyledi.

KaLpSizZz 51
Cevap bırakın