sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Belçika Başbakanı De Croo: Gelecek 5-10 kış zor geçecek

Belçika Başbakanı De Croo: Gelecek 5-10 kış zor geçecek

Sohbet Girişi

 
 

Belçika Başbakanı De Croo, Rusya-Ukrayna Savaşı sonrası enerji maliyetlerindeki artışın ülkesi için uzun vadeli ekonomik güçlükler ortaya çıkardığını söyledi. De Croo, “Gelecek 5-10 kış zor geçecek. Avrupa genelinde oldukça zor bir durum var. Bazı sektörler ciddi sorunlarla karşı karşıya” dedi.

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, artan enerji fiyatları nedeniyle gelecek 5-10 kışın zorlu geçeceği uyarısında bulundu.
Zeebrugge Limanı’nı ziyaretinde gazetecilere konuşan De Croo, artan enerji maliyetlerinin Belçika için uzun vadeli ekonomik güçlükler ortaya çıkardığını belirtti.

De Croo, ülkesinin bu zorlukların üstesinden geleceğine inandığını söylese de “Gelecek 5-10 kış zor geçecek. Avrupa genelinde oldukça zor bir durum var. Artan enerji fiyatları nedeniyle bazı sektörler ciddi sorunlarla karşı karşıya.” dedi.

En kötüsüne karşı hazırlıklı olmak gerektiğini vurgulayan De Croo, durumu yakından takip ettiklerini dile getirdi.
Belçika ekonomisi, özellikle enerjiyi yoğun olarak kullanan sektörler başta olmak üzere artan enerji fiyatlarından etkilendi. Bazı sektörlerde üretim kapasitesinin yarı yarıya düşürüldüğü belirtiliyor. Ülkede doğal gazın yaklaşık dörtte biri sanayi tesislerinde kullanılıyor.

25
Cevap bırakın