sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Bakan Kasapoğlu NTV’de anlattı: Spor kulüpleri kanunu neler getiriyor?

Bakan Kasapoğlu NTV’de anlattı: Spor kulüpleri kanunu neler getiriyor?
duyarlı resimler

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu NTV canlı yayınında, spor kulüpleri kanunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni kanunun Spor kulüpleri ve federasyonları yasası olduğunu belirten Kasapoğlu, “Sporun özerkliğine karşı çabanın karşısında dururuz. Her zaman devlet olarak sporun, sporcunun yanındayız” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, spor kulüpleri kanunu ile ilgili soruları yanıtladı.

Kasapoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Türkiye’nin tesisleşme devriminin örneği yok. Yeni yasamız Spor kulüpleri ve federasyonları yasası. Bu bir futbol yasası değil, tüm sporları içinde barındıran bir yasa.

Kulüplerin finansal durumu hepinizin malumu. Bisikletten futbola her branşta iddiamız var. Meclisin tamamının mutabakatıyla gerçekleştireceğiz. Ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

Burda herkesin fikri var, kimse aynı şeyi söylemek zorunda değil. Spor bu işin aslında zemini. Temelin sağlam olması lazım. Hukuki altyapı bu işin olmazsa olmazıydı. Bu yasa spor kulüplerine özel hazırlanmıştır.

Kulüplerin borç-alacak ilişkisi noktasında eksiklikler vardı. Geliri belli gideri belli değil. Herkes kendi dönemindeki borçlarından sorumlu. Gelirinin yüzde 10’undan fazlasını harcayamayacak. Toplam 8 yılda yüzde 534 artan bir borç var. Bunun neresinde bir hareket etme marjı kalmış. İşte bu yasayla bu umudu büyütüyoruz. 

Çok başarılı iş adamlarımız var, spora gönül vermek önemli. Bu spor aşkıyla bu yöneticinin rasyonel ruhunu birleştirmek önemli. Türkiye spor turizminde de artık bir marka.

Gelişen kulüplerin durumu, şeffaflığı inanıyorum ki yabancı yatırımcılar açısından daha cazip hale getirebilir. Sporun özerkliğine karşı çabanın karşısında dururuz. Her zaman devlet olarak sporun, sporcunun yanındayız. Düzenlemelerin hepsi şeffaflığı sağlayacak adımlar.

Federasyon başkanlarına en fazla 3 dönem başkanlık yapma hakkı getirildi. Her alanda sınırlamalar var absürt bir düzenleme olduğunu düşünmüyorum.

Çok sürpriz programlar olacak. Tüm Türkiye’yi kapsayan bir program olacak. 50’ye yakın kampımız var, her geçen gün sayı artıyor. Binlerce gencimizi bugüne kadar biraraya getirdik, güçlü bir şekilde de devam edeceğiz.”

11
Cevap bırakın

Sohbet Girişi

Kategoriler

Popüler Yazılar