sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Bakan Bilgin’den enflasyon, EYT ve 3600 ek gösterge açıklaması

Bakan Bilgin’den enflasyon, EYT ve 3600 ek gösterge açıklaması
duyarlı resimler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, enflasyonun yüzde 70’e dayandığını söyledi. Bunun birçok nedeni olduğunu belirten Bilgin ”Bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve ülkemizin hazırlıksız yakalanması” dedi. Bilgin, 3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacaklarını söyledi. Çalışma Bakanı, EYT’liler konusunun da önlerindeki dosyalar arasında olduğunu ve hepsini adım adım çözeceklerini ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin; enflasyon, 3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konularında önemli açıklamalar yaptı.

”ENFLASYON CİDDİ BOYUTLARA ULAŞMIŞ DURUMDA”

Bilgin’in konuşmasından satır başları şöyle:

”Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70’e dayandı. Dünyada da öyle Almanya’da yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması.

”EMEKLİLERİ KORUYACAĞIZ”

Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şef yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var.

3600 EK GÖSTERGE VE EYT MESAJI

3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYT’liler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında.”

4
Cevap bırakın

Sohbet Girişi

Kategoriler

Popüler Yazılar