sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Apple’den Microsoft’a stajyerlerine en yüksek maaşı veren 25 şirket: İşe alınmadan aylık gelirleri ortalama 8 bin dolar

Apple’den Microsoft’a stajyerlerine en yüksek maaşı veren 25 şirket: İşe alınmadan aylık gelirleri ortalama 8 bin dolar
duyarlı resimler

Teknoloji ve finans sektörlerdeki şirketler, en yetenekli yeni mezunları kendilerine çekmek için stajyerlere büyük miktarlarda maaş veriyor. Pek çok kişi için staj, asgari ücret karşılığında ofisteki basit işleri anlamına gelirken, bu durum Amazon, Meta, Google ve Uber gibi şirketlerde değişiyor. Bu şirketlerde stajyerlerin maaşı 7 bin dolar (yaklaşık 104 bin lira) ile 10 bin dolar (yaklaşık 148 bin lira) arasında değişiyor.

İşte Microsoft’tan Roblox’a stajyerlere en yüksek maaşları veren 25 şirket…

2017’den beri en yüksek ücretli stajları takip eden Glasdoor, stajyerlerin maaşlarının her yıl arttığını açıkladı.  Bununla birlikte, söz konusu yüksek maaşlar, pandemi başladığından bu yana işgücünün nasıl değiştiğinin bir başka işareti olarak yorumlandı.. Rakamlar, son zamanlarda şirketlerin kariyerlerinin ilk aşamalarında olsalar bile yetenekleri olabildiğince hızlı bir şekilde toplamaya her zamankinden daha istekli olduklarını gösterdi.Glassdoor’da stajyerlik anketinde çalışan ekonomist ve veri bilimcisi Lauren Thomas, bazı stajyerlerin tipik bir çalışanın bir yılda kazandığından daha fazla para almasının  birçok nedeni olduğunu belirterek, “Bu stajyerlerin daha sonra kazanacaklarının kesinlikle bir yansıması. Bir teknoloji veya finans şirketinde ayda 8 bin  dolar kazanan bir stajyer, muhtemelen aynı şirketteki başlangıç ​​maaşından çok da uzak olmayan bir maaş alıyor. Aslında, şirketlerin onlara bu kadar çok para vermelerinin nedeni, stajyerleri orada kalmaya ikna etmek” diye konuştu.Thomas, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Birçok şirket bu staj programlarını bir boru hattı olarak kullanıyor ve bu stajyerleri tam zamanlı olarak işe alacaklar. İşverenler için tarihsel olarak sıkı bir iş piyasasında olduğumuz içini çalışanların normalden daha fazla seçeneğe sahip olduğu bir dönemdeyiz. Özellikle pandemi sırasında durum böyle. Bu ekstra seçenekler stajyerleri de kapsıyor, çünkü birçok şirket onları iş gücü çapında bir yetenek savaşının ortasında tutmak istiyor.”İşte stajyerlere en çok maaş veren şirketler…Ortalama stajyer maaşı: 6 bin 454 dolarOrtalama stajyer maaşı: 6 bin 500 dolarOrtalama stajyer maaşı: 6 bin 667 dolarOrtalam stajyer maaşı: 6 bin 667 dolarOrtalama stajyer maaşı: 6 bin 667 dolarOrtalama stajyer maaşı:  6 bin 667 dolarOrtalama stajyer maaşı: 6 bin 883 dolarOrtalama stajyer maaşı: 6 bin 917 dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin 83 dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin 125 dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin 250 dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin 366 dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin 500 dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin 500 dolarOrtalama stajyer maaşı: 7 bin 500 dolarOrtalama stajyer maaşı: 8 bin dolarOrtalama stajyer maaşı: 8 bin dolarOrtalama stajyer maaşı: 8 bin dolarOrtalama stajyer maaşı: 8 bin 167 dolarOrtalama stajyer maaşı: 8 bin 333 dolarOrtalama stajyer maaşı: 8 bin 333 dolarOrtalama stajyer maaşı: 9 bin 667 dolar

0
Cevap bırakın

Sohbet Girişi

Kategoriler

Popüler Yazılar