sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

ABD’deki ilkokul katliamı görüntülerinden aile trajedisi çıktı

ABD’deki ilkokul katliamı görüntülerinden aile trajedisi çıktı
duyarlı resimler

ABD’de 19 çocuk ve 2 öğretmenin hayatını kaybettiği okul katliamıyla ilgili yeni görüntülerin ortaya çıkmasının ardından tepkilere neden olan polisin kimliği de açıklandı. ‘Müdahale etmeyen’ polisin, o gün vurularak öldürülen bir öğretmenin kocası olduğu ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde’nin (ABD) Teksas eyaletindeki Uvalde kasabasında 19 ilkokul öğrencisini ve 2 öğretmenin öldürüldüğü olayla ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

Son olarak, 18 yaşındaki Salvador Ramos isimli saldırganın Robb İlkokulu’nda düzenlediği saldırıya ilişkin yeni görüntüleri ortaya çıkmış, polis teşkilatı ‘ihmal’ iddiasıyla suçlanmıştı.

Görüntülerde saldırı anında telefonu kontrol eden polis, büyük tepki toplamıştı. 

Hedefteki polisin memur Ruben Ruiz olduğu ve o gün vurularak öldürülen öğretmen Eva Mireles’in kocası olduğu belirlendi.

Öğretmen Eva Mireles, eşini arayarak öldürülmek üzere olduğunu söyleyince polis memuru Ruiz, olay yerindeki karını kurtarmaya çalıştı ancak güvenlik gerekçesiyle engellendi.  

Albay Steven McCraw, Ruiz’in koridorda ilerlemeye çalışırken gözaltına alındığını ​​ve silahının elinden alınarak uzaklaştırıldığını açıkladı. 

TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜLER

Görüntülerde saldırgan, öğretmenlere ateş açarak okula giriyor. Öğretmenler ise canlarını kurtarabilmek için okula kaçıyor. Okula giren saldırgan, bir süre koridorda yürüyor.Bir ilkokul öğrencisi, elinde AR-15 tipi yarı otomotik silah olan saldırganı görüp kaçıyor.

Ardından saldırgan, bir sınıfa girip 2 buçuk dakika boyunca ateş ediyor.Polisler okula 3 dakika sonra geliyor. Ancak polisler, silahlı saldırgan kendilerine ateş açınca siper alıyor.

77 DAKİKALIK İHMAL İDDİASI

Yaklaşık 19 dakika bina çevresine ek güvenlik gücü konuşlanıyor. Saldırganın etkisiz hale getirilmesi 77 dakika sürüyor.
Polisin geç müdahalesi Amerika Birleşik Devletleri’nde tartışma konusu olmuştu.

Saldırıdan bir süre sonra, katliamın izlerini taşıyan ilkokulun yıkılmasına karar verilmişti.

8
Cevap bırakın