sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

ABD Başkanı Biden’dan Putin’e: NATO toprağına bir santim geçmeyi aklından bile geçirme

ABD Başkanı Biden’dan Putin’e: NATO toprağına bir santim geçmeyi aklından bile geçirme

Sohbet Girişi

 
 

NATO toplantısı için Avrupa’ya giden ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna halkına seslendi. Putin’e “NATO toprağına bir santim bile girmeyi aklından geçirme” diyerek uyaran Biden, Ukrayna savaşını Moskova için ‘stratejik başarısızlık” olarak nitelendirdi.

ABD Başkanı Joe Biden Polonya’nın başkenti Varşova’da konuştu. Biden, Ukrayna halkına “Ukrayna halkı ön cephede uluslarını kurtarmak için savaşıyor. Cesur direnişleri temel demokratik ilkeler için daha büyük bir mücadelenin parçası. Ukrayna halkına mesajım şudur. yanınızdayız.” sözleriyle seslendi.

“Diktatör” olarak nitelendirdiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e sert uyarıda bulundu. Biden, “Rus halkı bizim düşmanımız değil. Putin bu savaşı sonlandırmalı. Burada tek suçlu kişi Putin’dir. Ukrayna rusya için hiçbir zaman zafer olmayacak. Bu adam iktidarda kalamaz” dedi.

Putin’e “NATO toprağına bir santim bile girmeyi aklından geçirme” diye seslenen Biden, Ukrayna savaşını Moskova için ‘stratejik başarısızlık” olarak nitelendirdi.

ABD Başkanı, Rusya’ya yaptırımların rubleyi enkaz haline getirdiğini söyledi. “Rusya, yakında dünyanın en büyük 20 ekonomisinden çıkacak” dedi.

Joe Biden Varşova’da Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba ve Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile de görüştü.

Kuleba, ABD’nin görüşmede Ukrayna’ya ek savunma desteği yapılacağına dair güvence verdiğini duyurdu.

Biden, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile de biraraya geldi.

Biden, Putin’in ukrayna işgali ile NATO’yu bölebileceğini düşündüğünü ifade etti. İttifakın bir üyesine yapılan saldırının tüm üyelere yapılmış olduğunu kabul eden NATO’nun 5. Maddesini “kutsal bir taahhüt” olarak gördüklerini söyledi.

KaLpSizZz 54
Cevap bırakın