sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

21 Mart Pazartesi günü İstanbul’da okullar tatil mi? Kar tatili ne zaman bitiyor? Valilikten açıklama

21 Mart Pazartesi günü İstanbul’da okullar tatil mi? Kar tatili ne zaman bitiyor? Valilikten açıklama

Sohbet Girişi

 
 

İstanbul’da Meteoroloji’nin uyarılarının ardından başlayan kar yağışı sebebiyle 18 Mart Cuma günü okullar tatil edildi. Kar yağışının hafta sonu da sürmesi bekleniyor. Öğrenciler ve veliler 21 Mart Pazartesi günü okulların tatil olup olmayacağını merak ediyorlar. İşte İstanbul Valiliğinin kar tatiliyle ilgili açıklaması.

İstanbul’da Meteoroloji’nin uyarılarının ardından başlayan kar yağışı sebebiyle 18 Mart cuma günü okullar tatil edildi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada 18-20 Mart tarihlerinde beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle okulların 18 Mart Cuma günü tatil edileceğini açıkladı. 

İSTANBUL VALİLİĞİ’NİN KAR TATİLİ AÇIKLAMASI

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle:

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nce 18-20 Mart 2022 tarihleri arasında ilimize yönelik öngörülen olumsuz hava koşulları nedeniyle, Valiliğimiz koordinasyonunda ilgili kurumlarımızla bugün Karla Mücadele Hazırlık Değerlendirme Toplantısı yapılmıştır. Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden bu akşam saat 20.30’da alınan son meteorolojik verilere göre, 18 Mart 2022 Cuma gününden 21 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar; 1. İlimiz dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarına, 2. Kur’an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine, 3. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinin faaliyetlerine, Ara verilmesi kararlaştırılmıştır. 4. 18 Mart 2022 Cuma günü Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, malul ve hamile personel idari izinli sayılacaktır. Saygıdeğer hemşerilerimizin karla mücadele konusunda alınan önlemlere verdikleri destek ve gösterdikleri anlayış için teşekkür ediyoruz.”

21 MART PAZARTESİ GÜNÜ İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL EDİLECEK Mİ?

Meteoroloji’den gelen bilgilere göre İstanbul’da kar yağışının 20 Mart Pazartesi günü son bulması bekleniyor. İstanbul Valiliği’nce son yapılan açıklamada da belirtildiği üzere kar tatili 21 Mart Pazartesi gününe kadar sürecek. 21 Mart Pazartesi günü okulların tatil olduğuna ilişkin Valilikten açıklama yapılmadı.

KaLpSizZz 56
Cevap bırakın